Zobu Protezēšana
Mūsu zobārsti-protēzisti
ar prieku Jums palīdzēs, uzstādot
izņemamu vai neizņemamu protēzi,
aizstājot zaudētos vai atjaunojot
bojātos zobus.
APRAKSTS
Mūsu uzdevums ir cīnīties par katru zobu, bet, ja zobs ir nopietni bojāts vai izkritis, zobārstniecības centra SIA”Klīnika Denta“ zobārsti-protēzisti ar prieku Jums palīdzēs, uzstādot izņemamu vai neizņemamu protēzi, aizstājot zaudētos vai atjaunojot bojātos zobus.
Mēs garantējam, ka protēzes tiks izgatavotas, izmantojot jaunākās zobārstniecības tehnoloģijas un augstākās kvalitātes materiālus. Pie mums zobārsti-protēzisti strādā plecu pie pleca ar profesionāliem zobu tehniķiem – augsti kvalificētiem speciālistiem ar daudzu gadu praktisko pieredzi, tādējādi darot visu, lai Jūs mūsu klīnikā ne tikai saņemtu augstas klases zobārstniecības pakalpojumus, bet arī justos komfortabli patīkamā atmosfērā.
PIEDĀVĀTIE ZOBU
PROTEZĒŠANAS PAKALPOJUMI
1. Neizņemamās protēzes:
Metālkeramikas kroņu pamatam tiek izmantots metāls ar keramisko pārklājumu, rezultātā iegūstot estētisku efektu. Šāda veida kroņus parasti izmanto stipri bojātu zobu gadījumā.
Metālkeramikas kroņi ir pietiekoši estētiski, taču jāņem vērā, ka nereti cauri porcelānam jeb keramikas pārklājumam spīd cauri metāls, sniedzot pelēku nokrāsu. Tāpēc mūsu speciālisti labāk iesaka tos izmantot sānu zobiem. Vēl viens faktors, kas jāņem vērā izvēloties metālkeramikas kroni – ar laiku smagana virs tā iekrāsojās zilganā krāsā. Un īpaši izteikti tas parasti ir priekšzobu rajonā.
Mazliet par pašu procedūru:
Pirmajā seansā
Pirmajā seansā zobs tiek sagatavots protezēšanai – uztaisīts rengena uzņēmums, lai pārliecinātos, ka zobs un tā saknes spēs izturēt slodzi. Ja zobs ir stipri bojāts un speciālista prognoze nav pozitīva, mūsu zobārsti ieteiks izgatavot metāla vai cirkoniju sakņu inleju, ko iecementē sakņu vietā, nodrošinot kroņu ilgu kalpošanu. Tālāk seko zoba slīpēšana, radot vietu metālkermikas kronim. Nakamajā posmā tiek noņemti zobu nospiedumi un tie tiek sūtīti uz zobu tehnisko laboratoriju. Akcentējams ir fakts – lai pasargātu preparēto zobu un metālkeramikas zoba izgatavošanas laikā noslīpētais zobs netiktu bojāts, mūsu zobārsts izgatavos pagaidu plasmasas kroni, kas pasargās zobu.
Otrajā seansā
Otrajā seansā zobu tehniķis ir izgatavojis karkasu no hromkobalta sakausējuma, kas ir ļoti izturīgs metāls, un sākas pielaikošana, lai ārsts būtu pilnīgi drošs, ka pacientam karkass ir komfortabls un der ideāli.
Trešajā seansā
Trešajā seansā zobu tehniķis ir izgatavojis jau gatavu metālkeramikas kroni. Šajā brīdī pacients izvērtē to, vai viņam patīk kroņa krāsa un forma. Jāpiebilst, ka mūsu klīnika ir unikāla, jo mums ir pašiem sava zobu tehniskā laboratorija, tādējādi jebkuras pacienta vēlmes spēsim izpildīt uz vietas, ievērojami ietaupot laiku. Ja šajā posmā seko pacienta akcepts un jaunais kronis viņam patīk, zobārsts kroni uzcementē un pacients var lepoties ar skaistu smaidu.
Cirkonijkeramikas jeb cirkonija oksīda kroņus iesakām izvēlēties, ja pacientam ir nepieciešams simtprocentīgi ēstētiski pievilcīgs zobs, kas ir precīzi tādā pašā krāsā un funkcionāli līdzvērtīgs dabīgajam zobam. Šāda tipa kroņus atšķirt no dabīgajiem praktiski nav iespējams, jo karkasu ir iespējams iekrāsot jebkurā vēlamajā zoba krāsā.
Cirkonijkeramikas kroņu īpašības:
- Kroņa arkas, kas ir izgatavotas no cirkonija oksīda jau pamatā būs Jūsu dabīgo zobu krāsā, kas ir būtiska atšķirībā no pelēkā krāsā esošā metāla karkasa;
- Lielāka zoba caurspīdība, kas ievērojami vairāk rada dabīga zoba efektu;
- Cirkonija oksīds ir bezalerģisks;
- Materiāls ir draudzīgs smaganām;
- Atšķirībā no metālkeramikas kroņa nekrāsojas zila smagana;
- Cirkonija kronim, lai tas sniegtu estētisku rezultātu, ir nepieciešama minimāla zoba slīpešana (0.4-0.5 mm);
- Cirkonijs ir vieglāks par metālu, mutē vairāk līdzinoties dabīgam zobam;
- Cirkonijs ir ļoti izturīgs.
Citi neizņemamo protēžu veidi, ko piedāvājam izgatavot:
- Metāla kronis uz Implanta;
- Cirkonija kronis uz Implanta;
- Lietie metāla kroņi;
- Plastmasas kroņi;
- Štancētie metāla kroņi;
- Štancētie metāla lodziņkroņi.
2. Izņemamās protēzes:
Vietu, kur iztrūkst zobi mutē var veiksmīgi aizstāt arī ar izņemamām kontrukcijām, kas mutē netiek stingri nofiksētas, proti, mutē trūkstošos zobus var aizstāt arī ar izņemamām konstrukcijām. Šīs protēzes higiēnas veikšanai tiek izņemtas arā, kas nozīmē to, ka mākslīgie zobi mutes dobumā nav stingri nofiksēti.
Izņemamo protēžu izgatavošanai izmanto plastmasu, dažkārt arī konstrukciju apvieno ar metālu, lai konstrukcija padarītu izturīgāka. Izņemamās konstrukcijas kombinē arī ar implantiem, kad kauls mutē ir ļoti atkāpies jeb rezorbējies, nodrošinot protēzes stabilitāti un pacienta komfortu.
3. Totāla jeb pilna protēze:
Totālas plates tiek izgatavotas, kad vienā no žokļiem nav palicis neviena zoba. Izvēloties šāda veida protēzes, jārēķinās ar ilgāku adaptācijas procesu, jo runāt un ēst ir jāpierod no jauna. Šis ir arī pats ekonomiskākais variants, kā aizstāt tik lielus zobu zaudējumus mutē.
Totālas protēzes stabilitāti nodrošina mīkstie un cietie audi, esot par iemeslu, ka ar laiku būs nepieciešams atkārtoti vērsties pie zobārsta, lai pielāgotu jeb pārbāzētu zobu protēzi jaunajai mīksto audu formai.
Lai izgatavotu totālu izņemamu protēzi jārēķinās ar četriem soļiem:
1. Ārsta konsultācija un nospiedumu noņemšana;
2. Nospieduma izgatavošana ar individuālo karoti un vaska vaļņu piegriešana;
3. Zobu ievaskošana, kuras laikā zobu tehniķis vaskā sastāda plastmasas zobus;
4. Zobu protēzes izgatavošama no plastmasas un nodošana pacientam lietošanai.
Pēc totālas izņemamās protēzes izgatavošanas var būt nepieciešami vēl viens līdz divi papildeansi, kuru laikā protēze tiek maksimāli pielāgota mutes dobumam, lai pacients ar to justos komfortabli.
Praksē ir izplatīts, ka apakšžokļa protēžu gadījumā ir kaula trūkums un totāla izņemama protēze neturas kārtīgi, krītot nost. Šādos gadījumos vienīgais risinājums ir implantu ievietošana un kā vēlāk turēsies protēze. Šis ir vienīgais veids, kā panākt komfortu pie žokļa kaula rezorbcijas.
4. Daļēja (parciāla) protēze:
Daļējas jeb parciālas protezēs tiek izmantotas daļēja zobu zaudējuma gadījumā. Parciālo plati stabilizē un tā balstās uz zobiem, kas ir saglabājušies mutē. Parciālo plati izgatavo no plastmasas ar skavām. Tā var būt metāla vai caurspīdīga – zoba krāsā, balstoties uz zobiem, kas stabilizē protēzi mutes dobumā.
Daļēju (parciālas) protēzes izgatavošana gaita:
- Ārsta konsultācija un nospiedumu noņemšana;
- Oklūzijas noteikšana – vaska vaļņu piegriešana;
- Zobi vaskā – zobu tehniķis vaskā sastāda plastmasas zobus;
- Zobu protēze ir izgatavota no plastmasas un ir gatava nodošanai.
Pēc parciālas izņemamās protēzes izgatavošanas var būt nepieciešami vēl viens līdz divi papildeansi, kuru laikā protēze tiek maksimāli pielāgota mutes dobumam, lai pacients ar to justos komfortabli.
5. “Ivocap” sistēmas izņemama protēze:
Viens no galvenajiem labas protēzes priekšnoteikumiem ir kvalitatīvas plastmasas izvēle. Tieši no bāzes, kas ir izgatavota no plasmasas, ir atkarīgs protēzes ērtums, izturība un kalpošanas laiks, kā arī alerģisko reakciju neesamība pret plastmasu.
Izņemamās protēzes, kuras ir izgatavotas pēc “Ivocap” sistēmas priekšrocības:
- Tehnoloģija, pēc kuras tiek izgatavota “Ivocap” plastmasa, nodrošina tās precizitāti un stabilitāti;
- “Ivocap” sistēmas plastmasa ir maksimāli bioinerts jeb pilnībā savienojams ar cilvēka audiem materiāls, kas neizdala lieko monomēru tās lietošanas laikā, neizraisot smaganu iekaisumu vai alerģiskas reakcijas;
- Pētījumi pierādījuši, ka “Ivocap” plastmasa ir ļoti izturīga, sniedzot protēzei ilgu kalpošanas laiku.
6. Elastīgā “Valplast” vai “Deflex” sistēmas protēze:
“Valplast” vai “Deflex” sistēmas ir vēl viens variants, no kura izgatavo totālas vai daļējas (parciālas) protēzes. Tās ir elastīgas plastmasas, kuras var locīt, bet tās nesaplīst.
Elastīgo protēžu “Valplast” un “Deflex” sistēmu priekšrocības:
- Šīs plastmasas ir estētiskas, jo bāzes plastmasas krāsu var pielāgot smaganu audu krāsai;
- Var izmantot caurspīdīgas vai zoba krāsas skavas;
- Šīs plastmasas nav alerģiska;
- Tās ir vienkāršas un ērtas lietošanā.
7. Metāla loka protēzes:
Metāla loka protēzes ir ērtas un pie tām pacientam ir viegli pierast. Šo protēžu konstrukcija ir smalkāka un to fiksācijas līmenis ir augsts, bet būtiski ir ievērot to, ka protēzei ir jābalstās uz veseliem zobiem vai kroņiem.
Protēžu labošana
Mēs saviem pacientiem spējam uzreiz palīdzēt arī ar zobu protēžu labošanu. Mūsu zobārsti un zobu tehniķi strādā kopā, pateicoties tam, mūsu zobu tehniķi spēj nodrošināt tūlītēju zobu protēzes labošanu. Piemēram, saplīsušas platītes gadījumā nepieciešams 1,5-5 stundas laika. Bet, ja no protēzes ir izkritis zobs vai nolūzusi skava, tad katru dienu SIA “Klīnika Denta” uz vietas strādā zobārsti protēzisti, kas spēs operatīvi palīdzēt.
Protēžu labošana
Mēs saviem pacientiem spējam uzreiz palīdzēt arī ar zobu protēžu labošanu. Mūsu zobārsti un zobu tehniķi strādā kopā, pateicoties tam, mūsu zobu tehniķi spēj nodrošināt tūlītēju zobu protēzes labošanu. Piemēram, saplīsušas platītes gadījumā nepieciešams 1,5-5 stundas laika. Bet, ja no protēzes ir izkritis zobs vai nolūzusi skava, tad katru dienu SIA “Klīnika Denta” uz vietas strādā zobārsti protēzisti, kas spēs operatīvi palīdzēt.